Dieta odchudzająca – schudnij bez narażania swojego zdrowia

  • Alicja
  • 15 czerwca 2020
  • 0
dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w Google w ostatnich miesiącach. Nie bez powodu – zbliżające się wakacje to najlepszy moment na to, aby zadbać o swoją figurę i zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.

W internecie znajdziesz dziesiątki planów żywieniowych. Niektóre z nich obiecują spektakularne efekty już w ciągu kilku dni. Tych zdecydowanie należy unikać, ponieważ nie tylko są groźne dla zdrowia, ale także są najkrótszą drogą do efektu jo-jo, którego z pewnością chcesz uniknąć. Jak w takim razie powinna wyglądać zdrowa dieta odchudzająca? Podpowiadamy!

Dieta odchudzająca to nie głodówka!

Nie musisz wcale głodować, aby pozbyć się niechcianych kilogramów. Jest wręcz odwrotnie – skuteczna i zdrowa dieta odchudzająca to taka, na której jesz! Na Twoim talerzu muszą znaleźć się produkty zawierające wszystkie składniki odżywcze, czyli białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Nie możesz rezygnować z żadnego z nich, bo tylko urozmaicone, odpowiednio zbilansowane menu umożliwi Ci zrzucenie wagi bez uszczerbku na zdrowiu. Nie obcinaj także drastycznie kalorii. W ten sposób stracisz energię, zafundujesz sobie ogólne osłabienie organizmu, a po zakończeniu diety odchudzającej dosłownie rzucisz się na każde jedzenie, które będzie pod ręką. To oznacza tylko jedno – efekt jo-jo murowany!

Jak jeszcze zadbać o to, aby dieta odchudzająca była zdrowa?

Na diecie odchudzającej warto także zadbać o regularne spożywanie posiłków. Najlepiej, aby było ich 4-5 dziennie. W każdym daniu powinny znaleźć się warzywa, które są smacznym i zdrowym źródłem witamin, minerałów oraz błonnika. To właśnie on odpowiada za uczucie sytości i poprawia pracę jelit. Nie zapomnij również o piciu wody i regularnej aktywności fizycznej. Łącząc dietę odchudzającą z ćwiczeniami, osiągniesz wymarzony efekt jeszcze szybciej.

Pudełkowa dieta odchudzająca

Chcesz przejść na dietę odchudzającą, jednak masz problemem z obliczeniem kaloryczności posiłków? A może nie chcesz tracić czasu na zakupy i gotowanie? W takim razie świetnym pomysłem będzie catering dietetyczny! Dla osób, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów, najlepszym wyborem będzie menu niskokaloryczne dostępne na przykład tutaj. W WygodnaDieta.pl możesz zamówić dietę odchudzającą w aż 7 kalorycznościach i cieszyć się smacznymi, odpowiednio zbilansowanymi posiłkami, dzięki którym zaczniesz tracić na wadze. Co znajdziesz w pudełkach? Wszystko zależy od wyboru rodzaju diety. W tym, jak również w doborze kaloryczności może pomóc Ci dietetyk Wygodnej Diety. Smacznego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]