Porady dietetyka online – czy warto? Jak może pomóc dietetyk online?

  • Alicja
  • 31 maja 2020
  • 0
dietetyk online

Obecnie wiele branż przenosi swoją działalność do internetu, oferując produkty i usługi drogą online. Nie inaczej jest także w przypadku dietetyki, a porady specjalistów z tej gałęzi wiedzy, można pozyskać bez wychodzenia z domu. Czy warto korzystać z porad online? W jaki sposób może pomóc dietetyk przez internet?

Czy warto korzystać z porad dietetyka online?

Właściwie usługi oferowane online niewiele różnią się od tych serwowanych w sposób tradycyjny. Co więcej, z roku na rok rośnie popularność tego typu wsparcia i dotyczy to nie tylko dietetyków. Wiele osób nadal ma jednak spore opory, obawiając się, że szukanie pomocy przez internet, omijając bezpośredni kontakt ze specjalistą, wiąże się z niższą jakością oferowanych usług. Nie ma nic bardziej mylnego, ponieważ udowodniono, że zarówno jedna, jak i druga forma wizyt ma pozytywny odbiór wśród pacjentów. Czy więc warto? Jeżeli z jakichś powodów nie możemy lub nie chcemy udać się do dietetyka, opcja porady online może być idealnym rozwiązaniem.

 

Jakie są zalety i wady poradni dietetycznych online?

Rzecz jasna patrząc na to z szerszej perspektywy, można dostrzec zarówno liczne zalety, jak i kilka wad związanych z poradniami u dietetyka przeprowadzanymi online. Zdecydowana większość zastrzeżeń, jaka może się pojawić, ma charakter czysto subiektywny, warto jednak mieć ich świadomość. Porady dietetyka online, ich zalety, opisuje serwis porady-online.plnajczęściej wymienia się niższe koszty konsultacji, oszczędność czasu oraz możliwość stałego kontaktu niezależnie od pory dnia. Dla niektórych brak bezpośredniej wizyty może być traktowana jako wada, podobnie wygląda to w przypadku konieczności zachowania dyscypliny. Osoby przewlekle chore także muszą jednak udać się najpierw na badania, a w tym porada online nie pomoże.

 

Jak wygląda wizyta online z dietetykiem?

Forma wsparcia dietetyka online będzie zależała przede wszystkim od tego, jak działa dana poradnia. Najczęściej są to konsultacje prowadzone przez Skype czy inny program do wideo rozmów, co powala na zachowanie namiastki bezpośredniego kontaktu między pacjentem a specjalistą. Czasem działa to na zasadzie rozmowy przez komunikatory tekstowe przez wysłanie specjalnego formularza kontaktowego, w którym uwzględnia się dany problem. Komunikacja może być także za pomocą maili. W niektórych przypadkach, na przykład przy konieczności zbadania składu ciała czy przeprowadzeniu innych potrzebnych badań, może być konieczna osobista wizyta.

 

W czym pomoże dietetyk online?

Właściwie pomoc oferowana przez dietetyków online nie różnic się niczym od tego, co oferują oni w swoich gabinetach. Na podstawie dokładnie przeprowadzonego wywiadu i w miarę konieczności zlecenia wykonania konkretnych badań, są w stanie opracować skuteczną i właściwą dietę, dostosowaną do potrzeb pacjenta. Kontakt online pod tym względem wiele ułatwia, ponieważ ułożenie jej trwa zazwyczaj krócej, a poza tym, można ją otrzymać szybciej, bez konieczności fatygowania się do gabinetu. To duża wygoda, przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

 

Jak wybrać dobrego dietetyka online?

Wiele branż przeżywa spore oblężenie, cieszą się dużą popularnością, to niestety może rodzić ryzyko trafienia na firmy i osoby, które po prostu chcą skorzystać i zarobić. W ten sposób nie uzyska się potrzebnej pomocy i niestety wśród poradni dietetycznych także trzeba na to uważać. Ofert w sieci można znaleźć setki dlatego, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z danej usługi, także online, należy wcześniej dokładnie zapoznać się z kwalifikacjami, jakie posiadają. Zarówno profesjonalistów, jak i zwykłych oszustów nie brakuje, warto więc kierować się przede wszystkim opiniami, także tymi od znajomych czy lekarzy. Dobrze wszystko dokładnie sprawdzać i weryfikować, bo tylko w ten sposób trafi się na dobrego specjalistę, którzy rzeczywiście nam pomoże, niezależnie od tego, czy konsultacja odbędzie się online, czy drogą tradycyjną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]