Wady i zalety diety pudełkowej

  • Alicja
  • 8 sierpnia 2018
  • 0
Catering dietetyczny

Catering dietetyczny, popularnie zwany także dietą pudełkową staje się usługą coraz bardziej powszechną. Coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie, by cieszyć się smacznymi i zdrowymi posiłkami, podanymi prosto pod nos.

Na czym polega catering dietetyczny?

Usługa cateringu dietetycznego polega na tym, że zamawiamy wybraną dietę i każdego dnia wczesnym rankiem kurier dowozi nam zestaw posiłków na cały dzień prosto pod drzwi naszego domu czy mieszkania. Dzięki temu rozwiązaniu każdego dnia możemy się cieszyć smacznym i zdrowym jedzeniem, a nie musimy spędzać wielu godzin w kuchni czy na zakupach.

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Catering dietetyczny można zamówić zarówno telefonicznie, jak i przez Internet, na przykład na stronie Dietykieta.pl. Jest to akurat firma, która swoim działaniem obejmuje Wrocław i miejscowości sąsiadujące, jednakże istnieje również wiele firm, które działają w innych lokalizacjach, a nawet na terenie całego kraju. Wybierając catering dietetyczny należy się kierować nie tylko ceną, lecz także jakością dań. W ocenie cateringu pomóc nam może dzień testowy, który można zamówić w większości firm. Dzięki temu ocenimy smak dań oraz jakość składników, z których dania zostały zrobione. W wielu firmach cateringowych klienci mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy dietetyka klinicznego, który czuwa nad właściwym zbilansowaniem dań i ich dostosowaniem do indywidualnych potrzeb klientów.

Zalety i wady cateringu dietetycznego

Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest oszczędność czasu. Nie musimy spędzać wielu godzin w marketach, szukając produktów, które następnie użyjemy w daniach. Omijamy kolejki, korki i inne uciążliwości, które wiążą się z zakupami. Poza tym nie musimy spędzać długich godzin w kuchni, przygotowując pokarmy, zaś dania zapakowane w wygodne pudełka możemy zabrać zawsze ze sobą. Wśród wad cateringu dietetycznego niektórzy wymieniają dość wysoką cenę, jednak trzeba pamiętać, że produkty dobrej jakości nie należą do najtańszych. Zastrzeżenia może powodować także duża ilość opakowań plastikowych, które pozostają po posiłkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]