Suszone owoce – zdrowa przekąska i alternatywa dla fast foodów!

  • Alicja
  • 24 października 2018
  • 0
suszone owoce

Czy też masz czasem tak, że kręcisz się po kuchni w poszukiwaniu „czegoś na ząb”? Szybkie przekąski, które zaspokoją łaknienie i chęć na cukry proste, to niestety w naszym jadłospisie wciąż słodycze, które nie specjalnie wpisują się do grona zdrowej żywności. Chcąc wyeliminować je ze swojego otoczenia, nie wyrzekając się przyjemności z jedzenia słodkości, dobrze jest w to miejsce zakupić zdrowe suszone owoce. Są małymi magazynami witalnych składników i przy okazji smakują wspaniale!

Suszone morele – pyszne i zbawienne dla naszego układu pokarmowego

Morele to owoce, które chętnie jemy tak świeże, jak i suszone. Mają uroczy kolor i aromat, przez co bez trudu można stosować je jako szybką przekąskę, dodatek do deserów, kompotów, a nawet mięs. Tym chętniej sięga się po nie na półkach sklepowych znając ich prozdrowotne działanie. Suszone owoce, takie jak morele, mają bardzo dobry wpływ na regulację układu pokarmowego i prawidłowe wypróżnianie za sprawą dużej zawartości błonnika. Suszone morele mają ponadto sporą zawartość wapnia, żelaza, witaminy PP oraz witamin z grupy B. Morela należy do tych suszonych owoców, które mają działanie zasadowe, czyli odkwaszają organizm. Są więc cenione jako przekąska po intensywnym wysiłku fizycznym oraz deser w diecie osób, które jedzą duże ilości mięsa.

Figi suszone – zastrzyk energii

Figa jest przykładem owocu, który ma zupełnie inne właściwości gdy jest świeży i gdy występuje jako owoc suszony. Przyznam szczerze, że nie przepadam za świeżymi figami. Jednak jako suszony owoc są świetne do kompotu i składnik mieszanki, którą chętnie zjadam w formie musli. Suszona figa jest energetyczną bombą. Posiada sporo błonnika i fruktozy, jej działanie jest więc natychmiastowe. Suszony owoc figi ma w sobie sporo witaminy A i K, a także niemało fosforu, kwasu foliowego i potasu.

Co ciekawe, zawartość praktycznie każdej witaminy oraz minerału w suszonym owocu figi wzrasta dwukrotnie względem świeżo zerwanej. Ze względu na dużą kaloryczność, jest to raczej przekąska, która ma w małej dawce zaspokoić łaknienie na słodycze i podnieść poziom cukrów prostych, zwiększając naszą energię. Zajadanie się suszonym owocem figi przy małej aktywności dziennej może powodować szybkie przybieranie na wadzę.

Suszone owoce berberysu – oryginalnie i zdrowo

Berberys nie jest szeroko znany, ale jego suszone owoce można znaleźć w dobrych sklepach ze zdrową żywnością. Jest to bardzo smaczna przekąska, która ma w dodatku dobre działanie na nasz organizm. Zwiększa bowiem metabolizm, co skutkuje lepszą pracą jelit i reszty układu pokarmowego. Suszone owoce berberysu działają kojąco na układ nerwowy, przez co pozwalają łagodzić stres i pozwalają szybciej zasnąć. Mimo, że jest to przekąska bardzo zdrowa, nie powinno się jej zażywać w bardzo dużych ilościach, gdyż berberyna potrafi odkładać się wtedy w wątrobie, sercu i trzustce.

Zobacz również ofertę suszonych owoców sklepu z ekologiczną żywnością: www.ekoflos.pl/129-owoce-suszone

[Głosów:0    Średnia:0/5]