Oczyszczanie organizmu skutecznym sposobem na nadprogramowe kilogramy

  • Alicja
  • 17 lipca 2018
  • 0
Oczyszczanie organizmu

Jeśli uporczywie walczysz z niechcianymi kilogramami to koniecznie powinieneś zastanowić się nad przeprowadzeniem oczyszczania organizmu w postaci zdrowej kuracji przeznaczonymi do tego celu płynami.

Wiele osób zmaga się z nadwagą i otyłością. Są to choroby cywilizacyjne, które oczywiście związane są z niewłaściwą dietą i spożywaniem zbyt dużej ilości przetworzonych produktów, a także nierównomierną podażą składników odżywczych, np. nadmiarem węglowodanów w diecie. Dużą rolę odgrywają również stres, a także nagromadzone zarówno ze spożywanym pożywieniem, jak i wdychanym powietrzem toksyny w organizmie. Nie można tłumaczyć nadwagi obecnością genu, który wpływa, że niektórzy ludzie mają większą do niej skłonność. Jest to pewnego rodzaju droga na skróty.

Oczyszczanie organizmu – dietetyczny rachunek sumienia

Warto zrobić sobie dietetyczny rachunek sumienia i spojrzeć na spożywane przez siebie produkty. Czy większy jest bilans zysków w postaci zbilansowanych posiłków, czy strat z powodu zbyt obfitych, zbyt tłustych i pełnych węglowodanów posiłków. Za nadwagą i otyłością zawsze kryją się jakieś błędy żywieniowe, chyba, że związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Jednak w dużej mierze jedno wynika z drugiego, gdyż za owe zaburzenia często odpowiadają braki i niedobory witamin i mikroskładników w diecie. Zbyt mała podaż jodu, a także witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego sprzyja takim problemom. Jeśli próbowało się już wielu diet eliminacyjnych, to trzeba sobie uświadomić, że nie tędy droga i zainwestować swój czas w oczyszczanie organizmu.

Oczyszczanie organizmu – jak się za to zabrać?

Na początku oczyszczania organizmu z toksyn warto zrezygnować na pewien czas z pokarmów stałych i zamienić je na napoje dostarczające niezbędnych składników odżywczych i uruchamiających proces usuwania złogów z jelita grubego. Obecność złogów odpowiada za zaparcia i przyczynia się do spowolnienia metabolizmu, a ten z kolei do gromadzenia nadmiaru kilogramów oraz pogorszenia samopoczucia. Dlatego tak istotne jest oczyszczanie organizmu z toksyn, o którym dowiesz się również na stronie: http://neera.pl/dieta-oczyszczajaca-organizm. Po okresie oczyszczania trzeba wrócić do pokarmów stałych. Należy przy tym pamiętać o zasadzie równowagi smaków, ponieważ tylko takie postępowanie zapewnia dobre funkcjonowanie wszystkich narządów. Ważna jest także aktywność fizyczna ponieważ poprzez pocenie również możemy pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]