Czy dieta Cambridge działa?

 • Alicja
 • 18 kwietnia 2017
 • 0
zupa instant

Dieta Cambridge jest to sposób odchudzania, o którym chyba prawie każdy słyszał. Nie dziwi więc fakt, że zyskała ona przez to wielu zwolenników, ale również przeciwników. Jednak zanim wyrobimy sobie opinię na jej temat, warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Program Odchudzania Cambridge jest oparty na sześciu stopniach energetycznych pozwalających po pierwsze zredukować masę ciała i po drugie – jej ustabilizowanie. Opiera się ona bowiem na połączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z tradycyjnymi posiłkami. Warto podkreślić, że ze względu na bezpieczeństwo dla zdrowia, dietę należy stosować wyłącznie pod kontrolą i zgodą lekarza.

Dieta rozpoczyna się od fazy zwanej fazą odchudzania. Polega on na tym, że spożywa się produkty Cambridge, które łączy się z 1 lub 2 posiłkami tradycyjnymi. Na tym etapie dzienne spożycie kilokalorii wynosi 415-615 i jest to najbardziej restrykcyjna część całej kuracji. Następnym etapem jest faza stabilizacji masy ciała. Polega na stopniowym wyłączaniu z diety produktów Cambridge i zastępowaniu ich produktami tradycyjnymi. Warto zaznaczyć, że dieta Cambridge ma na względzie również unikanie niedoborów składników odżywczych w organizmie. W tej kuracji każdy posiłek Cambridge zapewnia ok. 1/3 dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, a także wysokiej jakości białko oraz potrzebną ilość węglowodanów i tłuszczów.

Co ważne Program Odchudzania Cambridge można dopasować do indywidualnych potrzeb każdej zainteresowanej rozpoczęciem kuracji osoby.

Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz stosować dietę Cambridge?

Dieta opiera się na sproszkowanych i gotowych do spożycia produktach spożywczych. Warto zaznaczyć, że są one przygotowywane i opracowywane w laboratoriach Cambridge przez wybitnych naukowców. Podkreślić należy, że zawierają wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Co ważne, produkty tej diety są w pełni odżywcze i nierzadko bardziej wartościowe dla organizmu niż większość produktów w tradycyjnej postaci. Wszystkich wątpiących zapewne uspokoi fakt, że produkty diety Cambridge posiadają pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia, a także liczne certyfikaty Polskiego centrum Badań i Certyfikacji.

zupka chińska w talerzu

Przeciwwskazania, czyli dieta nie dla każdego

Oczywiście, jak w przypadku każdej diety, również w Programie Odchudzania Cambridge nie wszystkim osobom zalecane jest stosowanie owej diety. Z diety nie mogą korzystać bowiem:

 • Dzieci,

 • Młodzież poniżej 14 roku życia,

 • Osoby ze wskaźnikiem BMI wynoszącym poniżej 20,

 • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz te, które urodziły dziecko w ciagu ostatnich trzech miesięcy,

 • Osoby cierpiące na anoreksję,

 • Osoby cierpiące na porfirię,

 • Osoby cierpiące na schizofrenię i inne choroby psychiczne,

 • Osoby, które przyjmują leki stosowane w leczeniu otyłości,

 • Osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszły atak serca lub udar mózgu,

 • Osoby uzależnione od substancji psychotropowych, narkotyków, czy alkoholu.

Szczególnym nadzorem lekarskim objęte są osoby, które przyjmują leki na receptę.

Recepta na sukces

Dieta przyniesie spore efekty, jednak pod warunkiem ścisłego przestrzegania zasad, jakie określone są w poszczególnych etapach. Również zbilansowane produkty Cambridge, o ile stosuje się je zgodnie z zaleceniami, skutkują wyraźnym spadkiem masy ciała.

mężczyzna ze szczupłym brzuchem

Korzyści diety Cambridge

Dieta Cambridge jest jedną z nielicznych diet, których skuteczność została udowodniona naukowo. Natomiast bezpieczeństwo jej stosowania została przebadana w warunkach klinicznych. Bardzo ważną zaletą jest przede wszystkim nauka zdrowego trybu żywienia. Tak naprawdę po wyjściu z diety otrzymuje się niezwykle ważną wiedzę na temat tego, co powinniśmy jeść i w jaki sposób, aby uniknąć niepożądanego efektu jo-jo. Istotne jest również to, ze w utrzymaniu diety pomagają gotowe posiłki, co daje również motywację do dalszej pracy nad sobą. Jeżeli chodzi o posiłki, to zawierają one substancje, które są niezbędne do tego, aby organizm dobrze funkcjonował.

Wady diety Cambridge

Jak każda dieta również dieta Cambridge ma swoich przeciwników, którzy podkreślają, że aby jej efekty były naprawdę widoczne, to trzeba naprawdę ściśle przestrzegać zasad i przede wszystkim nie podjadać między posiłkami. Z drugiej strony może mieć ona zły wpływ na nasze życie towarzyskie, ponieważ podczas stosowania diety, należy zrezygnować z wyjść do restauracji, pubów, gdyż może to wpłynąć na zmniejszenie naszej silnej woli.

Podsumowanie

Trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć, że opisywana dieta jest dietą dla osób odważnych, ponieważ wymaga dużego samozaparcia i kontroli tego, co spożywamy. Może stać się sposobem na odchudzanie, ale wyłącznie dla osób zdrowych. Co ważne, podczas jej stosowania należy konsultować się z lekarzem, gdyż może okazać się szkodliwa dla organizmu. Na koniec pewna rada – warto dietę połączyć z aktywnością fizyczna. Dzięki temu na dłużej zachowamy efekty odchudzania tą metodą i zapobiegniemy efektowi jo-jo.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *