Oczyszczanie organizmu skutecznym sposobem na nadprogramowe kilogramy

  • Alicja
  • 17 lipca 2018
  • 0
Oczyszczanie organizmu

Jeśli uporczywie walczysz z niechcianymi kilogramami to koniecznie powinieneś zastanowić się nad przeprowadzeniem oczyszczania organizmu w postaci zdrowej kuracji przeznaczonymi do tego celu płynami.

Wiele osób zmaga się z nadwagą i otyłością. Są to choroby cywilizacyjne, które oczywiście związane są z niewłaściwą dietą i spożywaniem zbyt dużej ilości przetworzonych produktów, a także nierównomierną podażą składników odżywczych, np. nadmiarem węglowodanów w diecie. Dużą rolę odgrywają również stres, a także nagromadzone zarówno ze spożywanym pożywieniem, jak i wdychanym powietrzem toksyny w organizmie. Nie można tłumaczyć nadwagi obecnością genu, który wpływa, że niektórzy ludzie mają większą do niej skłonność. Jest to pewnego rodzaju droga na skróty.

Oczyszczanie organizmu – dietetyczny rachunek sumienia

Warto zrobić sobie dietetyczny rachunek sumienia i spojrzeć na spożywane przez siebie produkty. Czy większy jest bilans zysków w postaci zbilansowanych posiłków, czy strat z powodu zbyt obfitych, zbyt tłustych i pełnych węglowodanów posiłków. Za nadwagą i otyłością zawsze kryją się jakieś błędy żywieniowe, chyba, że związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Jednak w dużej mierze jedno wynika z drugiego, gdyż za owe zaburzenia często odpowiadają braki i niedobory witamin i mikroskładników w diecie. Zbyt mała podaż jodu, a także witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego sprzyja takim problemom. Jeśli próbowało się już wielu diet eliminacyjnych, to trzeba sobie uświadomić, że nie tędy droga i zainwestować swój czas w oczyszczanie organizmu.

Oczyszczanie organizmu – jak się za to zabrać?

Na początku oczyszczania organizmu z toksyn warto zrezygnować na pewien czas z pokarmów stałych i zamienić je na napoje dostarczające niezbędnych składników odżywczych i uruchamiających proces usuwania złogów z jelita grubego. Obecność złogów odpowiada za zaparcia i przyczynia się do spowolnienia metabolizmu, a ten z kolei do gromadzenia nadmiaru kilogramów oraz pogorszenia samopoczucia. Dlatego tak istotne jest oczyszczanie organizmu z toksyn, o którym dowiesz się również na stronie: http://neera.pl/dieta-oczyszczajaca-organizm. Po okresie oczyszczania trzeba wrócić do pokarmów stałych. Należy przy tym pamiętać o zasadzie równowagi smaków, ponieważ tylko takie postępowanie zapewnia dobre funkcjonowanie wszystkich narządów. Ważna jest także aktywność fizyczna ponieważ poprzez pocenie również możemy pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.

Chcesz schudnąć? Sprawdź najlepsze oferty!

[Głosów:0    Średnia:0/5]