Naturalne suplementy diety – czy warto ich używać?

  • Alicja
  • 1 sierpnia 2018
  • 0
naturalne suplementy diety

Współcześnie żywność jest o wiele bardziej uboga w związki mineralne czy witaminy, których nasze ciało potrzebuje do odpowiedniego rozwoju i funkcjonowania. Zwiększające się niedobory są szczególnie odczuwalne, gdy prowadzimy intensywny tryb życia, np. pracujemy dużo, nie wysypiamy się odpowiednio czy po prostu uprawiamy sport. Aby wspomóc swój organizm i uzupełnić dietę o niezbędne mikroelementy możemy stosować różnego rodzaju odżywki i suplementy. Przydadzą się one również wtedy, gdy chcemy schudnąć lub ograniczyć ilość cukru w diecie.

Dlaczego warto wybierać naturalne suplementy?

Jak sama nazwa wskazuje, suplement to substancja, która ma wspomagać i uzupełniać większą całość. W przypadku żywności zadaniem takiego preparatu jest dostarczenie wymaganej dziennej dawki witamin i minerałów. Odżywki możemy stosować jako dopełnienie diety, ale także jako stymulator utraty masy ciała, co w połączeniu z odpowiednim żywieniem i aktywnością fizyczną da lepsze i trwalsze efekty. Viridian Polska to firma oferująca jedynie naturalne suplementy dostosowane do potrzeb wybranej grupy osób: mężczyzn, kobiet czy kobiet w ciąży. Dzięki takiemu podziałowi mamy pewność, że przyjmowana dawka jest dla nas odpowiednia.

Przejrzysty skład gwarancją skuteczności

W przeciwieństwie do innych rodzajów, suplementy Viridian powstają z naturalnych składników, a każdy z nich jest uwzględniony w składzie produktu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że przyjmowana odżywka jest dla nas bezpieczna oraz skuteczna w swoim działaniu. Dystrybutor oferuje również produkty pozbawione jakichkolwiek komponentów pochodzenia odzwierzęcego, w wyniku czego preparaty te są odpowiednie również dla wegetarian i wegan. Więcej na ten temat można przeczytać pod adresem: https://viridian-polska.pl.

Kiedy zwracać szczególną uwagę na odżywianie?

Ponieważ warzywa, owoce i inne produkty obecnie zawierają dużo mniej witamin i minerałów, niż za czasów naszych dziadków, każdy powinien zwracać uwagę na to, w jaki sposób się odżywia. Na szczególnie duża utratę mikroelementów narażone są osoby intensywnie uprawiające sport, nie spożywające mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego i takie, które ogólnie mają słaby apetyt. Niedobory mogą dotyczyć również ludzi starszych, nałogowych palaczy i osób nie stroniących od alkoholu, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Dla utrzymywania kontroli nad swoim stanem zdrowia warto raz w roku zrobić badanie krwi, szczególnie na obecność witaminy D, której z pożywieniem nie dostarczamy prawie w ogóle.

[Głosów:3    Średnia:5/5]