Które suplementy na odchudzanie można uznać za skuteczne?

  • Alicja
  • 15 maja 2017
  • 0
posiłek z tabletkami

Można zaryzykować stwierdzenie, że współcześnie panuje swoista moda na odchudzanie. Fakt ten nie dziwi, ponieważ niemal na każdym kroku bombardowani jesteśmy wizerunkami szczupłych osób, które wydają nam się idealne. Wówczas popadamy w kompleksy i chcemy coś ze sobą zrobić. Dobrze jest, kiedy decydujemy się zastosować dietę pod czujnym okiem dietetyka. Już gorzej jest, kiedy jesteśmy bardzo zdesperowani i w bardzo szybkim czasie chcemy zrzucić niechciane kilogramy stosując różne suplementy, które nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Jednak niektóre suplementy diety cieszą się szczególnym uznaniem.

Obecnie preparaty na odchudzanie są bardzo innowacyjne, a ponadto bezpieczne i skuteczne. Są bowiem oparte na naturalnych formułach. Polecane są przede wszystkim dla osób, które stosują dietę odchudzającą, ale również dla tych, którzy pragną utrzymać prawidłową masę ciała i smukłą sylwetkę. Wśród całej gamy produktów znajdują się suplementy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Możemy wyróżnić herbaty ziołowe, napoje, które są odpowiednio zbilansowane oraz niskokaloryczne soki i słodycze.

Preparaty hamujące łaknienie

Są odpowiednie dla osób mających problem z poskromieniem własnego apetytu, które mają napady głodu. Takie preparaty odchudzające mają w swoim składzie substancje naturalne. Sprawiają one, że zmniejsza się apetyt, a przez to mniej się je. Warto skorzystać z nich na samym początku odchudzania. Dzięki temu ułatwi się niejako organizmowi przyzwyczajenie się do mniejszych porcji spożywanych posiłków. Takie suplementy zawierają najczęściej guaranę, ocet jabłkowy oraz kofeinę. Natomiast niebywałą skutecznością odznaczają się preparaty z błonnikiem. Sprawia, że nie odczuwamy głodu, ponieważ pęcznieje w żołądku. Wielu ekspertów podkreśla, że błonnik korzystnie wpływa na nasz organizm, ponieważ reguluje on pracę przewodu pokarmowego. Ułatwia tym samym trawienie. Dzięki temu jest polecanym suplementem w czasie odchudzania.

Warto podkreślić, że jeżeli naszym głównym problemem jest niepohamowana ochota na słodycze, wówczas powinniśmy sięgnąć po chrom. Jest on o tyle ważny, ponieważ reguluje poziom glukozy w krwi. Dzięki temu mamy zmniejszony apetyt – zwłaszcza na słodycze.

Tabletki spalające tłuszcz

Popularne spalacze tłuszczu są to środki, które przeznaczone są dla osób pragnących schudnąć dzięki aktywności fizycznej. Zawarte w nich substancje odchudzające powodują, że spalamy tłuszcz szybciej podczas wykonywania ćwiczeń. Tutaj trzeba podkreślić, że ich stosowanie bez codziennej porcji ruchu nie przyniesie oczekiwanych efektów. Głównym składnikiem takich preparatów jest kofeina i l-karnityna. Owe substancje wpływają pozytywnie na proces odchudzania, ponieważ przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawiają wydolność organizmu, a przy tym wzmacniają mięśnie. W taki sposób można ćwiczyć dłużej i bardziej intensywnie, co zaowocuje efektami w procesie odchudzania.

Preparaty przyspieszające przemianę materii

Takie preparaty zwykle składają się z kilku składników, które pobudzają przemianę energii. Swoistą gwarancją na skuteczne schudnięcie jest szybkie tempo metabolizmu. Suplementy, które wspomagają przemianę materii, w swoim składzie zawierają wyciąg z zielonej herbaty lub ekstrakt z grejpfruta.

Tabletki ograniczające wchłanianie różnych składników

Takie preparaty zawierają zazwyczaj składniki, których głównym zadaniem jest zmniejszanie wchłaniania tłuszczy i węglowodanów. Przy stosowaniu takich suplementów należy mieć na uwadze, że są one skuteczne, ale część witamin rozpuszcza się w tłuszczach – ich niedobór może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wchłanianie węglowodanów skutecznie hamuje fasolamina, czyli wyciąg z fasoli zwykłej. To właśnie dzięki niej skrobia, która pochodzi z pożywienia staje się nieprzyswajalna, co w konsekwencji powoduje, że nie odkłada się w naszym organizmie.

Podsumowanie

Warto podkreślić, że zanim zdecydujemy się na zakup opakowania takiego, czy innego suplementu, miejmy na uwadze, iż są one jedynie wspomagaczem naszego odchudzania. Kiedy chcemy zastosować dany suplement diety powinniśmy nieć na względzie przede wszystkim osobiste oczekiwania oraz predyspozycje, a także dopasować dany suplement do własnych potrzeb. Nie wolno przy tym zapominać, że jego podstawą musi być dieta oraz aktywność fizyczna. Dostarczają one bowiem substancji, które łącząc się z odpowiednim odżywaniem i uprawianiem sportu mogą w konsekwencji doprowadzić do utraty zbędnych kilogramów. Trzeba mieć na względzie to, że same tabletki odchudzające nie sprawią, że bez wysiłku staniemy się nagle szczupli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *