Która dieta na odchudzanie jest najskuteczniejsza?

  • Alicja
  • 1 maja 2017
  • 0

Tak naprawdę stuprocentowej odpowiedzi na postawione pytanie o to, jaką dietę wybrać – brakuje. Rodzaj diety i jej skutki oddziałujące na nasz organizm zależą od tego, czy jej potrzebujemy i od naszej silnej woli i determinacji. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie dotrzymać wszystkich zasad, które obowiązują w danej kuracji. Dlatego też na samym początku, zanim zaczniemy w ogóle myśleć o wyborze diety, powinniśmy przeprowadzić swoisty rachunek sumienia.

Zanim wybierzesz dietę…

Po pierwsze, należy zastanowić się, jakie przyzwyczajenia żywieniowe posiadamy i które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Kiedy już otrzymamy odpowiedź na to pytanie, warto popracować nad sobą, aby te nawyki w sobie zniwelować.

Następnie powinniśmy odpowiedzieć na pytanie, jakie produkty lubimy i jakie nam najbardziej smakują. Taka świadomość naszych żywieniowych nawyków i ulubionych produktów pozwoli nam przede wszystkim dobrać odpowiednią dietę i tym samym łatwiej jej dotrzymać.

Jedak najważniejszą kwestią jest to, że przed rozpoczęciem diety należy skontaktować się z lekarzem, aby przekonać się, czy dieta nie przyniesie nam więcej szkody niż pożytku. Warto wykonać nawet podstawowe badania krwi, aby na samym początku przekonać się, czy nie mam jakiś zdrowotnych przeciwwskazań do podjęcia diety.

Obalamy mity

Należy podkreślić, że w zależności od uwarunkowań naszego organizm, budowy, czy nawet naszej płci każda dieta będzie oddziaływała z inną skutecznością. Należy mieć także na uwadze, że rodzaj wykonywanej pracy ma także duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej diety. Jednakże warto wiedzieć, że jeżeli stosujemy dietę regularnie i w dłuższym okresie czasu to będzie ona dobra dla naszego organizmu. Współcześnie występuje tak wiele różnorodnych diet, że staje się nie lada problemem ich wybór. Opierają się one bowiem na różnych zasadach, jednak prowadzą do jednego celu, którym jest odchudzanie.

krojona marchew i ogórek na planszy

Sukces leży w prostocie!

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na najprostszą z możliwych diet, która polega na tym, że ograniczamy się tylko i wyłącznie do ilości przyjmowanych kalorii. Taki wybór ma w sobie wiele zalet. Otóż oprócz tego, że jest bardzo prosta, to pozwala nam również na zaplanowanie naszych posiłków. Dzięki temu ograniczamy słodycze i jedzenie typu fast food, a przy tym utrzymujemy stałe godziny posiłków i eliminujemy podjadanie między nimi.

Co pomoże nam w trzymaniu się diety?

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj diety, warto zatroszczyć się o to, jak tej diety dotrzymać. Najprostszym sposobem, który jest także rekomendowany przez wielu dietetyków i ekspertów w odchudzaniu jest rozpisanie sobie swojej diety. Czynimy to poprzez dokładne zrobienie planu naszych posiłków – najlepiej na cały tydzień. Taki plan możemy sobie wydrukować i mieć zawsze przy sobie, albo zawiesić go w widocznym miejscu, na przykład na lodówce. Dzięki czemu będziemy mieli łatwiejszy dostęp o każdej porze dnia i nocy.

Taki dokładny plan jest naprawdę użyteczny i skuteczny w odchudzaniu, ponieważ dzięki niemu wiemy dokładnie, co mamy zjeść, o której godzinie i w jakiej ilości. Z drugiej strony pomaga nam w utrzymaniu rygoru niepodjadania między posiłkami.

zeszyt i długopis

Jakie diety są najpopularniejsze?

Współcześnie jest wiele diet i coraz trudniej znaleźć taką, która w stu procentach najbardziej by nam odpowiadała. Do najpopularniejszych należą dieta Dukana, zwana również dietą proteinową, dieta kopenhaska i dieta OXY. Warto zaznaczyć, że coraz większy odsetek Polek i Polaków je stosuje i jest bardzo zadowolonych z efektów, które uzyskują dzięki nim.

Na zakończenie

Na koniec jedna rada – stosuj dietę tylko wówczas, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogram, to warto przede wszystkim pozbyć się szkodliwych dla organizmu przyzwyczajeń, takich jak jedzenie słodyczy, czy podjadanie między posiłkami. Uprawianie sportu jest także dobrym pomysłem, jeżeli chcemy dbać o nasze zdrowie fizyczne.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *