Jak i czy warto stosować tabletki na odchudzanie?

  • Alicja
  • 28 lutego 2019
  • 0

Moda na odchudzanie trwa! Chyba nie ma osoby, która nie marzy o pięknej i smukłej sylwetce. Wykorzystują to koncerny, które produkują coraz to nowe preparaty na odchudzanie. Jest grono osób, które wypróbowały większość z nich i nie widzą żadnych efektów. Jednocześnie są tacy, którzy stosują tabletki na odchudzanie i są usatysfakcjonowani efektami. Czy w takim razie warto się nimi zainteresować?

Ci, którzy szukają jakiegoś cudownego środka, który bez żadnych dodatkowych zmian w stylu życia wystarczy zażyć i patrzeć jak znikają kilogramy, będą rozczarowani. Nie ma takiego. Jednak jeśli patrzymy na tabletki na odchudzanie jako na coś, co ma wspierać inne działania, wtedy wygląda to inaczej.

Suplementy a leki

Przede wszystkim trzeba rozgraniczyć preparaty, które mają wspierać utratę masy ciała, od leków, które są wydawane na receptę. Jeśli na własną rękę chcemy pójść do apteki i kupić tabletki na odchudzanie, herbatki, czy proszki, wtedy możemy wybierać spośród suplementów diety i ziół. Nie dostaniemy niczego, co będzie natychmiastowo działało. Lekarstwa przygotowane z myślą o walce z otyłością, są wydawane tylko na receptę. Nie można dostać ich inaczej, są stosowane tylko przez osoby, których BMI przekracza 27. Przyjmuje się je przez określony czas i w dawkach sprecyzowanych przez lekarza.

Działanie uzależnione od składu

Na odchudzanie nie ma nic lepszego niż zdrowy styl życia, czyli zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Mimo to można cały proces wspomóc, właśnie dzięki preparatom dostępnym w aptece. Jednak nie każdy ma takie samo działanie, więc trzeba najpierw określić, jakie są nasze wymagania wobec tego typu środków. Za uczucie sytości, za lepsze spalanie, czy zwiększenie masy mięśniowej odpowiadają zupełnie inne związki.

Jednym z często występujących związków, jest chrom. Przede wszystkim wpływa na uczucie sytości, przez co spala się więcej kalorii. Wrażenie pełnego żołądka można mieć także dzięki kapsułkom zawierającym gorzką pomarańczę i ananas. Błonnik z kolei nie tylko sprawia, że występuje uczucie sytości, ale także przyspiesza perystaltykę jelit, co również działa korzystnie na figurę. Popularne są też preparaty z zieloną herbatą, która wpływa na wydzielanie soków żołądkowych i przyspieszanie przemiany materii. Za wspomaganie spalania tłuszczu jest odpowiedzialny kwas linolowy (CLA), który również pomaga zwiększyć masę mięśniową.

Tabletki na odchudzanie – tak, ale rozsądnie

Tabletki na odchudzanie mogą pomóc, jeśli się je kupuje i przyjmuje z rozwagą. Na własną rękę nie wolno zwiększać dawek. Poza tym trzeba przyjrzeć się przeciwwskazaniom. Zwłaszcza wtedy, kiedy jednocześnie przyjmuje się leki. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem. Nie można też oczekiwać, że preparaty wspierające odchudzanie samodzielnie przyczynią się do utraty tkanki tłuszczowej. Proces odchudzania nie odbywa się od razu i nie wolno sięgać po coś, co gwarantuje spektakularne i natychmiastowe efekty. Tego typu informacje na opakowaniu powinny wzbudzić wątpliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]