Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks sokowy?

  • Alicja
  • 9 lipca 2018
  • 0
soki

Detoks organizmu to ważny krok na drodze do zdrowia i szczupłej sylwetki. Aby jednak przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być przeprowadzony we właściwy sposób. Musimy przy tym pamiętać, że bezpieczny detoks to nie głodówka – nie chcemy organizmu wycieńczyć, lecz wspomóc go w usunięciu zalegających w nim toksyn. Jak więc to zrobić bezpiecznie i zdrowo?

 

Detoks organizmu – zrób to z głową

Wykonanie detoksu organizmu wymaga od nas dobrego przygotowania. Musimy wiedzieć, w jaki sposób najlepiej i najszybciej usunąć toksyny oraz w ich miejsce dostarczyć organizmowi witamin i minerałów. Wymaga to posiadania fachowej wiedzy z zakresu dietetyki. Dlatego też warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom i skorzystać z gotowych pakietów sokowych na detoks oferowanych przez SPORTFOOD soki. Sprawdź: https://www.sportfoodsoki.pl/kup-diete

Dostępne pakiety zawierają odpowiednią ilość soków w zależności od długości trwania detoksu. Pijąc te soki w ciągu dnia, zaspokajamy dzienne zapotrzebowanie na energię (ok. 1600 kalorii), dzięki czemu, mimo iż nie spożywamy w tym czasie żadnych posiłków, organizm nie jest wygłodzony, a my mamy energię do działania. Czym wyróżniają się soki SPORTFOOD?

Soki tłoczone metodą ColdPress

Tajemnica skuteczności soków SPORTFOOD w detoksie organizmu tkwi w sposobie ich przygotowywania. Chodzi o metodę tłoczenia na zimno ColdPress. Metoda ta należy do najnowocześniejszych i najzdrowszych sposobów uzyskiwania świeżych soków z owoców i warzyw bez utraty cennych witamin, minerałów i składników. To bardzo istotne, gdyż tradycyjne metody tłoczenia i wyciskania soków odbywają się w wysokich temperaturach, co powoduje ich utlenianie i w efekcie bezpowrotną utratę części tak cennych składników odżywczych.

Dlatego soki tłoczone metodą ColdPress odznaczają się wyjątkowym smakiem, aromatem i barwą, i to bez żadnych dodatków ulepszających. Poza tym są cennym źródłem błonnika, dzięki czemu są o wiele bardziej pożywne i po ich wypiciu na dłużej dają uczucie sytości. A odpowiednio skomponowane składniki sprawiają, że każdy sok smakuje inaczej i dostarcza innych, ważnych składników odżywczych naszemu organizmowi. Wszystko to sprawia, że w trakcie trwania detoksu nasz organizm ma szansę się zregenerować i usunąć toksyny. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Detoks sokowy

Słodki detoks to świetny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Zalety detoksu sokowego

Jak już mówiliśmy, detoks sokowy służy przede wszystkim oczyszczeniu organizmu z toksyn. Taki detoks może trwać od jednego do kilku dni i może być przeprowadzany wielokrotnie w różnych odstępach czasu. Wiele osób przyznaje, że już po kilkudniowym detoksie czują się o wiele lepiej. Widocznie poprawia się kondycja i odporność organizmu. W wyniku usunięcia toksyn zalegających w organizmie zaczyna on lepiej funkcjonować.

Dzięki temu lepiej się wysypiamy, łatwiej nam się skoncentrować na pracy, znikają takie problemy, jak częste migreny, przemęczenie, problemy z cerą czy włosami, a nawet alergie. W połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą utrzymaną po detoksie sokowym mamy szansę zmienić swój styl życia na zdrowy, a w efekcie nie tylko czuć się lepiej, ale i wyglądać znacznie młodziej i szczuplej. Dlatego też dieta sokowa to świetny wstęp do zdrowego i skutecznego odchudzania bez efektu jo-jo czy innych skutków ubocznych niesprawdzonych diet. Warto spróbować!

[Głosów:1    Średnia:5/5]