Jagody Goji – czym są i czy warto rozważyć wzbogacenie o nie swojej diety?

 • Alicja
 • 4 marca 2017
 • 1
owsianka z jagodami goji

Owoce Kolcowoju Pospolitego, Chińskiego, bądź Szkarłatnego, znane jednak szerszemu gremium odbiorców pod nazwą Jagody Goji będą tematem pierwszego artykułu w ramach opisywanych przez nas ciekawych i wartych wypróbowania naturalnych produktów i suplementów.

 

Garść ciekawostek na temat Jagód Goji:

 1. Inne popularne nazwy na Jagodę Goji, które szczególnie często stosuje się do jej marketingowego promowania, to między innymi “owoce życia”, czy “owoce wiecznej młodości”
 1. Pierwotnym krajem pochodzenia krzewów z jagodami były Chiny, gdzie ludzie od pokoleń używali ich, wierząc w ich nieomalże magiczne właściwości, mające służyć wydłużeniu życia.
 1. Wbrew mylącym, często rozpowszechnianym informacjom – nie każdy powinien korzystać z diety zawierającej Goji! Więcej o tym – przy bilansie plusów i minusów związanych z Jagodą Goji.
 1. Pomimo bardzo szeroko zakrojonego spektrum pozytywnego oddziaływania na ludzki organizm, niektóre informacje twierdzące, że Jagodami Goji da się “zażegnać wszelkie kłopoty zdrowotne” są wyssane z palca. Zalecanie ich stosowania w przypadku artretyzmu lub różnych odmian raka nie ma medycznego potwierdzenia odnośnie skuteczności ich działania.
 1. Niestety – w Polsce często mylone są z trującą pokrzyk wilczą jagodą (Atropa belladonna), najczęściej przez bezpośredni przekład z języka angielskiego, gdzie jedną z nazw, pod którymi występuje jest wolfberry (z ang. wolf – wilk i berry – jagoda).

Niektóre spośród zalet związanych z Jagodami Goji i ich stosowaniem:

 1. Zapewniają dla naszego organizmu wysoki poziom przeciwutleniaczy, a także – składników odżywczych. Dzięki dużej liczbie antyoksydantów wspomagają w dużym stopniu system immunologiczny organizmu, ułatwiając mu walkę z wolnymi rodnikami.

Każda porcja Jagód Goji zawiera w przybliżeniu cztery gramy białka, osiemnaście różnych aminokwasów, a także (w mniejszych ilościach) – wielu innych użytecznych pierwiastków, takich jak żelazo (więcej niż choćby soja), czy ryboflawina.

owoce jagód goji

Szczególnie ciekawym porównaniem jest w tym przypadku zestawienie Goji z marchwią, gdzie w identycznym stosunku porcji posiada ona więcej beta-karotenu!

 1. Bardzo korzystny wpływ na cerę, uzyskiwany między innymi dzięki wspomnianemu wyżej beta-karotenowi, czyni z Jagód Goji jeden z najlepszych dodatków pomagających dbać o naszą urodę. Dodatkowo – regularne picie uzyskanego z nich soku pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
 1. Posiadają zbawienny wpływ na oczy, zwłaszcza u osób starszych. Dzieje się tak między innymi za sprawą hamowania powstawania plamki żółtej, będącej jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty w podeszłym wieku. Ich stosowanie w przypadku postępowania tego schorzenia traktuje się jako naturalną, skuteczną i sprawdzoną terapię.
 1. Są naturalnym sposobem detoksykacji wątroby. Zaraz obok tradycyjnych ziół, takich jak choćby ganoderma, czy lukrecja, często właśnie Jagodami Goji doprawia się specjalne zupy oraz kaszki dla osób posiadających problemy z wątrobą.
 1. Jedno ze studiów naukowych, dostępnych pod tym adresem —> CLICK potwierdziło na grupie badanych pijących sok z Jagód Goji, że w przeciągu zaledwie 14 dni odnotowali oni wyraźną, pozytywną różnicę, między innymi w:

– jakości swojego snu

– wydajności fizycznej organizmu

– umiejętności skupienia uwagi

– poziomie energii w trakcie całego, intensywnego dnia

Jagoda Goji i możliwe, niepożądane skutki uboczne:

Jak wszystko, co posiada wpływ na nasz organizm, także i Jagodę Goji nie mogły ominąć pewne efekty uboczne, które potrafią występować przy niewłaściwym, bądź nie przemyślanym jej zastosowaniu. Poniżej kilka wskazówek, kiedy nie można włączać Jagód Goji do swojej diety:

– w przypadku występowania niskiego poziomu cukru we krwi

– podczas karmienia piersią, bądź ciąży – UWAGA: potrafi prowadzić to nawet do poronienia!

– w trakcie stosowania substancji rozrzedzających krew, takich jak na przykład warafaryna

– jeśli posiadamy uczulenie na owoce

– w momencie, gdy występuje u nas za wysokie, bądź za niskie ciśnienie krwi

Istotnym jest także wyliczenie bilansu przyjmowanej do organizmu ilości witaminy A, gdyż 1/4 kubeczka Goji zapewnia dawkę równą nawet 340% zapotrzebowania na tą witaminę.

owoce jagody goji na krzewie

Dla kogo suplementacja Jagodami Goji nada się idealnie?

Do tej grupy na pewno zaliczymy między innymi:

– osoby prowadzące aktywne życie pod względem połączenia pracy oraz ćwiczeń fizycznych, mające mało czasu na sen

– kobiety pragnące szybko i skutecznie zrzucić wagę lub borykające się z uciążliwym cellulitem; tutaj uwaga – samo spożywanie Goji nie sprawi, że nękające nas uciążliwości znikną, jak za sprawą “czarodziejskiej różdżki” – potrzebne są do tego między innymi odpowiednie ćwiczenia i dieta (napiszemy o nich w innych sekcjach podczas rozwoju naszego portalu)

– Panie cierpiące na problemy związane ze słabą cerą

– ludzie, którzy pragną dostarczyć różnego rodzaju wartościowe, odżywcze substancje dla swojego organizmu w dużej, skoncentrowanej dawce

Popularny suplement z Jagód Goji:

 

Zalety tego suplementu, w stosunku do przyjmowania Goji w standardowej formie, to:

– GojiBerry500 jest sprawdzony przez Państwową Inspekcję Sanitarną i nie zalicza się do tak zwanego “czarnego rynku suplementów”

– relatywnie niska cena

– preparat został podzielony na gotowe porcje – nie ma konieczności samodzielnego, umiejętnego podziału (w celu uniknięcia wspomnianych wyżej, potencjalnych efektów ubocznych)

– skondensowana porcja GojiBerry500 została stworzona w taki sposób, aby przynieść maksymalny efekt związany z działaniem Jagód Goji

– w przypadku zakupu “pakietu” na 3 miesiące (jak w większości tego typu produktów jest to zalecany, optymalny okres czasu, aby kuracja przyniosła widoczne efekty) – wychodzi sporo taniej

Do nielicznych wad możemy zaliczyć:

– konieczność wydania pieniędzy… i to w zasadzie tyle 🙂

[Głosów:3    Średnia:5/5]

One thought on “Jagody Goji – czym są i czy warto rozważyć wzbogacenie o nie swojej diety?

 1. Swego czasu próbowałem kuracji z zastosowaniem Jagód Goji i powiem szczerze, że jest to dobry pomysł, ale z naciskiem, że należy stosować je równomiernie z odpowiednimi ćwiczeniami i właściwą dietą. Moja znajoma też ich próbowała, ale nie dołączyła do tego żadnych innych działań i nie było rezultatów – a potem zdziwienie, czemu Goji same w sobie jej nie pomogły 🙂 Tłumaczyłem jej, że tak nie działa żadna suplementacja diety, ale ona jest jedną z tych, co to wierzy w cuda chyba 😉 Niemniej jednak – przy odpowiednim połączeniu wszystkiego z Goji – rezultaty są naprawdę świetne (wiem, bo bez nich też ćwiczyłem; staż na treningach około kilkanaście lat już mam). Polecam dla „ogarniających temat”, a dla szukających złotej metody bez pracy – nie. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *