Czym jest bio spirulina?

  • Alicja
  • 4 maja 2018
  • 0
Czym jest spirulina bio?

Bycie „eko” z pewnością jest obecnie na czasie. Wiele osób stara się zdrowo odżywiać i uprawiać sport. Często również włączamy do diety tak zwane ekologiczne produkty. Do tego grona możemy zaliczyć bio spirulinę.

 

Bio, czyli jaka?

Pierwsze skojarzenie z tym przedrostkiem to oczywiście: ekologiczny i naturalny. Jest ono jak najbardziej słuszne. Bio spirulina to produkt, który z założenia nie jest chemicznie przetworzony. Certyfikat potwierdzający te kwestie wydają różne podmioty gospodarcze, dlatego ciężko jest znaleźć jednoznacznie określone kryteria. Pod uwagę bierze się między innymi sposób uprawy algi albo uzyskanie jej ze środowiska naturalnego.

Zalety bio spiruliny

Alga ta zawiera wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na pracę naszego organizmu. Głównym z nich jest oczywiście białko (to dlatego bio spirulinę często wykorzystują sportowcy), kolejne to miedzy innymi: witaminy z grupy B, różne aminokwasy i beta karoten.

Dlaczego warto?

Argumentów przemawiających za tym, by włączyć bio spirulinę do codziennej diety jest wiele. Powinny po nią sięgnąć szczególnie osoby, które mają problem z kontrolą wagi. Pomaga ona bowiem uzupełnić ewentualne braki w dostarczeniu składników odżywczych wynikające z restrykcyjnych diet. Dzięki zawartości fenyloalaniny będziemy mieli także większą kontrolę nad rosnącym apatytem.  Kolejny argument z pewnością przemówi do kobiet. Regularne stosowanie tej algi wzmacnia włosy i paznokcie oraz poprawia stan naszej skóry, dzieje się to za sprawą chlorofilu i kwasu nukleinowego. Fani tej rośliny wymieniają także mnóstwo innych korzyści związanych z jej używaniem: poprawia ona funkcjonowanie wątroby, pomaga w walce z problemami nerkowymi a nawet odżywia mózg.

Skutki uboczne

Może okazać się, że osoby przyjmujące bio spirulinę spotkają się z pewnymi dolegliwościami. Rzecz jasna nie dotyczą one każdego i zdarzają się raczej rzadko. Jeśli jednak zauważymy krwawienie z nosa, gorączkę, problemy ze snem lub swędzenie skóry powinniśmy ograniczyć spożywanie tej algi lub na jakiś czas całkowicie z niej zrezygnować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]