Naturalna walka z pasożytami – czarny orzech!

  • Alicja
  • 27 maja 2017
  • 0
pasożytnicze roztocze

Wiele współczesnych chorób, czy dolegliwości możemy zwalczać naturalnymi sposobami. Dzięki czemu nasz organizm będzie zdrowszy, ponieważ nie będziemy dostarczać mu zbyt wiele środków chemicznych. Często o właściwościach produktów naturalnych nie zdajemy sobie sprawy. Takim przykładem może być na przykład orzech czarny.

Niesamowite zastosowanie czarnego orzecha

Warto zaznaczyć, że orzech czarny jest najbardziej znanym przede wszystkim ze specyficznego działania na pasożyty. Jednakże posiada on kilka innych zastosowań. Czarny orzech może być uznany za preparat o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym, grzybobójczym oraz oczyszczającym. Dzieje się tak przez niezwykłe składniki, których dostarcza właśnie czarny orzech. Wyciąg z czarnego orzecha posiada również właściwości odrobaczające, pomaga również przy niestrawności oraz w leczeniu kurzajek.

Pasożyty – zjawisko trudne do zdiagnozowania

Tasiemce, glisty, czy owsiki to przykłady pasożytów, które stanowią bardzo istotny problem zdrowotny. Dotyka on wiele osób – również w Polsce – jednak jest bardzo rzadko stwierdzany. Dzieje się tak, ponieważ metody diagnostyczne są mało wiarygodne. Bardzo często może się zdarzyć, że lekarze po prostu nie znają się na pasożytach, bądź mylą je z innymi chorobami.

W jaki sposób pasożyty dostają się do organizmu?

Pasożyty dostają się do organizmu na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim przez zanieczyszczoną wodę lub jedzenie. Przykładowo wiele larw pasożytów możemy odnaleźć w niedogotowanej wieprzowinie, wołowinie, czy rybach. Jednak to nie jedyne drogi przedostania się pasożytów do ludzkiego organizmu. Pasożyty dostają się także przez ugryzienie owadów, kontakt ze zwierzętami, bądź dotknięcie nosem lub ustami powierzchni, na której znajdowały się larwy (jaja) pasożytów.

Wpływ pasożytów na zdrowie człowieka

Warto zaznaczyć, że pasożyty, które znajdą się w ludzkim organizmie, rozpoczynają w nim swój cykl życiowy. Wówczas mają również wpływ na zdrowie człowieka nawet przez kilkadziesiąt lat. Pasożyty możemy znaleźć przede wszystkim w jelitach, ale również w najważniejszych organach ludzkich, jak wątroba, czy mózg. Bardzo często pasożyty pojawiają się w krwi i w oczach.

Do objawów zakażenia pasożytami możemy zaliczyć:

  • Bóle brzucha,
  • Gazy i wzdęcia,
  • Ciągłe zmęczenie,
  • Zaparcia,
  • Biegunka,
  • Syndrom jelita drażliwego,
  • Obniżenie odporności,
  • Wrażliwość na alergie.

worek z orzechami włoskimi

Działanie czarnego orzecha

Warto podkreślić, że wyciąg z orzecha czarnego jest bardzo silnym środkiem przeciwpasożytniczym. Zawiera bowiem dużą ilość tanin, które mają działanie ściągające. Ponadto zawiera naturalny jod oraz juglon, czyli substancję, która zabija pasożyty. Wyciąg produkuje się ze świeżych owoców czarnego orzecha. Eksperci zalecają, aby najlepiej stosować czarny orzech rano – na czczo. Dzięki temu łatwiej uda się zahamować poruszanie się pasożytów w górę układu pokarmowego.

Kuracja wyciągiem z orzecha czarnego

Aby zapobiec negatywnym skutkom występowania w naszym organizmie pasożytów, warto co jakiś czas przeprowadzać kurację wyciągiem z czarnego orzecha. Najlepiej jest ją przeprowadzać wczesną wiosną, czyli od końca marca. Warto wówczas wykorzystać to, że wówczas organizm będzie oczyszczał się ze szkodliwych substancji po zimie.

Jak stosować taką kurację?

Sama kuracja jest niezwykle łatwa w stosowaniu. Otóż polega na tym, aby pierwszego dnia spożyć 1 kroplę wyciągu na łyżeczce wody. Natomiast kolejnego dnia spożywamy o jedną kroplę więcej wyciągu na łyżeczce wody. Stosujemy tak aż do dnia szóstego, w którym podajemy 5 kropli dwa razy dziennie. Taką kurację stosujemy przez trzy tygodnie. Następnie mamy jeden tydzień przerwy i w kolejnym tygodniu zaczynamy podawanie 5 kropli dwa razy dziennie. Taka kuracja wyciągiem z orzecha czarnego trwa ok. trzech miesięcy.

Czy warto stosować taką kurację?

Eksperci podkreślają, że warto jest stosować kurację wyciągiem z orzecha w sytuacji, kiedy zauważymy u siebie niepokojące objawy, posiadamy zwierzęta, czy wcześniej ktoś w naszym domu miał pasożyty.

[Głosów:13    Średnia:3/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *